Naša študentka úspešne reprezentovala UKF

Dňa 26. mája 2023 sa v Kulturparku v Košiciach konalo slávnostné oceňovanie víťazov esejistickej súťaže, ktorého sa zúčastnila aj študentka 3. ročníka Učiteľstva anglického jazyka a literatúry, Katedry anglického jazyka a kultúry, Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Lívia Furdová sa spomedzi 35 súťažiacich umiestnila na 2. mieste, pričom zapojení v súťaži boli študenti stredných i vysokých škôl po celom Slovensku. Súťaž v písaní eseje na tému „30 rokov jednotného trhu v EÚ“ bola organizovaná europoslancom Ivanom Štefancom, v spolupráci s Kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku, Nadáciou Tunegu, Púčika, Tesára a Konrad Adenauer Stiftung.

Cieľom tejto súťaže bolo kriticky zhodnotiť fungovanie jednotného trhu Európskej únie, pričom sa nemalo sústrediť len na ľahko dostupné fakty, ale i na vlastné myšlienky a názory. Dôležité bolo, aby súťažiaci nepísali len o výhodách, ktoré so sebou jednotný trh nesie, ale aby vyjadrili i to, v čom podľa nich spočívajú najväčšie výzvy EÚ a zhodnotili, či ich rieši dostatočne efektívne.

Text: Katedra anglického jazyka a kultúry PF UKF
Foto: Marek Degro, Lívia Furdová