Lifelines and Life Skills: ELT for the Real World

Katedra ligvodidaktiky a interkultúrnych štúdií pri príležitosti 20. výročia svojho založenia hostila v spolupráci so Slovenskou komorou učiteľov (SKA) tretí ročník medzinárodnej konferencie pod názvom „Lifelines and Life Skills: ELT for the Real Worldˮ, ktorá sa konala v dňoch 22.-23. septembra 2017 v priestoroch Pedagogickej fakulty UKF.

Konferenciu, ktorá sa konala pod záštitou prezidenta Andreja Kisku, otvárali  s príhovormi dekanka Pedagogickej fakulty prof. PhDr. Eva Szórádová, CSc., vedúca Katedry lingvodidaktiky a interkultúrnych štúdií doc. PhDr. Božena Horváthová, PhD. a predsedníčka Slovenskej komory angličtinárov Linda M. Steyne, PhD.

Dvojdňová konferencia bola formálne rozdelená na plenárne prednášky a workshopy. Plenárnych prednášok sa zhostili odborníci z univerzít v Birminghame, Leedsi, Budapešti a Viedni. Workshopy viedli skúsení učitelia s pestrou a mnohoročnou praxou v oblasti vyučovania anglického jazyka.

Zameranie workshopov bolo pre učiteľov praktické a aplikovateľné priamo na prácu so žiakmi a študentmi všetkých vekových skupín a jazykových úrovní. Konferencie sa zúčastnilo vyše 100 odborníkov a učiteľov z desiatich krajín sveta, čo svedčí o záujme nielen zahraničných prednášateľov, ale aj záujmu slovenských pedagógov nasledovať najnovšie trendy v cudzojazyčnom vzdelávaní a ich aplikovaní na tunajšie pomery.

Workshopy ku konferencii prebiehali v šiestich sekciách:

• vyučovanie angličtiny u mladších žiakov
  • vyučovanie angličtiny na 2. stupni základných škôl
  • vyučovanie angličtiny na stredných školách
  • vyučovanie angličtiny na univerzitách
  • vyučovanie angličtiny pre dospelých
  • vyučovanie obchodnej angličtiny

Ďakujeme všetkým za pomoc a podporu pri organizácii tohto výnimočného podujatia primárne venovaného učiteľom anglického jazyka na základných a stredných školách a veríme, že to, čo tam zažili, ľahko a hravo implementujú do svojej praxe.

Katedra ligvodidaktiky a interkultúrnych štúdií sa teší na opätovné stretnutie o rok a pokračovanie v spolupráci!

Text: Mgr. Diana Židová, PhD.

Foto: Ondrej Koščík

« z 3 »