Kultúrne putovanie po anglicky hovoriacich krajinách s KAJKom

Katedra anglického jazyka a kultúry PF UKF pripravila Cultural Island-hopping Tour  pre študentov stredných škôl v Nitre. Podujatie pozostávalo z  prehliadky univerzitného areálu, ktorá bola obohatená o viacero prezentácií o rôznych anglicky hovoriacich krajinách. Prehliadka sa začala v univerzitnej knižnici, kde boli študenti  oboznámení s očarujúcou krajinou Juhoafrickej republiky. Postupne sme sa presunuli do hlavnej budovy našej fakulty. Tu objavili  mnohé zvyky a filmové hviezdy Austrálie, nasledovala  chladná krajina Kanady, kde si mohli pochutiť na kanadských pochutinách. A ako čerešnička na torte boli prenesení na malebný ostrov Nového Zélandu. Tam sa mohli pokúsiť porozumieť miestnemu kiwi dialektu, popri tom získali  prehľad o demografii, architektúre, gastronómii a športe ostrova.

Ďakujeme Univerzitnej knižnici UKF, že putovanie mohlo prebehnúť aj v týchto krásnych priestoroch.

Študenti z gymnázia na ul. Golianovej v Nitre (12.3.2024) a zo Strednej zdravotníckej školy v Nitre (9.4.2024) opustili areál našej univerzity plní vedomostí a chutných gastronomických zážitkov.

(Autor: J. Hlavačka)

No Images found.