Hlasy absolventov katedry KLIS o vyučovaní anglického jazyka

V rámci projektu APVV-15-0368 Prax v centre odborovej didaktiky, odborová didaktika v Centre praktickej prípravy sa v sobotu, 22.6. 2019 o 15,00 stretli bývalí absolventi katedry Katedry lingvodidaktiky a interkultúrnych štúdií PF UKF v Nitre so svojimi vysokoškolskými pedagógmi. Na pôde svojej Alma mater diskutovali o aktuálnom postavení učiteľa anglického jazyka v rôznych typoch škôl. V skupinovej práci identifikovali výzvy svojej profesie, kde hneď po problémoch s finančným podhodnotením práce učiteľa, odznela aj nespokojnosť s nadmerným administratívnym zaťažením hlavne triednych učiteľov. Z didaktického hľadiska sa debata uberala neistotami v práci so žiakmi so špecifickými problémami učenia, náročnosť v udržaní pozornosti a motivovaní dnešných detí a spomenula sa aj miestami náročná komunikácia s rodičmi. Napriek problémom, ktoré sa na stretnutí pomenovali, nás pedagógov KLIŠ nesmierne teší, že väčšina našich absolventov učiteľstva učí anglický jazyk vo vzdelávacích inštitúciách, či už v štátnych alebo súkromných školách. Sme radi, že rozvíjajú a šíria filozofiu vyučovania anglického jazyka tak, ako sme im ju vštepili v rámci ich prípravy na učiteľskú profesiu.

Autor textu: Mgr. Elena Kováčiková, PhD.
Autor fotografií: doc. Mgr. Eva Reid, PhD.