ERL konferencia ´On Pedagogy and Linguistics Joining Forces´

V dňoch 21.-22. júna 2022 sa na pôde Pedagogickej fakulty uskutočnila medzinárodná konferencia v hybridnej forme, ktorú organizovala Katedra anglického jazyka a kultúry v spolupráci s medzinárodnou organizáciou Educational Role of Language na čele s jej zakladateľom Michalom Daszkiewiczom, Phd. Univerzity v Gdansk.

Prezenční účastníci zo 7 krajín a online hostia z ďalších 6 krajín si navzájom predstavili svoje expertízy, projekty a výskumy, ktorých spoločným menovateľom je jazyk, či už vo vyučovaní, psychológii, literatúre, sociológii alebo iných oblastiach.

Samotná téma naznačuje prepojenie jazykového a pedagogického vzdelávania a počas tohto podujatia sa vytvoril priestor na vytvorenie nových kontaktov, zosieťovania odborníkov v prísľube nových projektov a spolupráce.

Okrem oficiálnej časti bola konferencia obohatená aj o spoločenský večer, kde sa prostredníctvom hudobného predstavenia našej talentovanej študentky PF UKF Bogi Csampai a ochutnávky slovenských tradičných jedál, hosťom priblížila aj naša národná kultúrna jedinečnosť.

Stretnutie odborníkov sa ukončilo prehliadkou Nitrianskeho hradu a Diecéznej knižnice, ktorej návštevu nám sprostredkovala Nitrianska organizácia cestovného ruchu a venovala účastníkom aj upomienkové predmety.

Ďakovné emaily od účastníkov presvedčili organizačný tím konferencie, že energia, ktorú tomuto podujatiu venovali, bola investovaná správne.

Za organizačný tím konferencie

Elena Kováčiková

TEXT: doc. Mgr. Elena Kováčiková, PhD.
FOTO: doc. Mgr. Elena Kováčiková, PhD.; Mgr. Jana Kamenická, PhD.; Bruce King

« z 4 »