Ďalšia návšteva „Brány do Wisconsinu“

V máji 2018 PhDr. Zuzana Tabačková, PhD. z Katedry lingvodidaktiky a interkultúrnych štúdií Pedagogickej fakulty UKF v Nitre navštívila ako v poradí tretí zamestnanec katedry Beloit College vo Wisconsine, USA. Výskumný pobyt bol organizovaný v rámci dohôd Erasmus+ podpísaných medzi Beloit College a Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre. Beloit College je najstaršou nepretržite fungujúcou vysokou školou v štáte, ktorá vznikla ešte skôr ako samotný Wisconsin.

Počas svojho pobytu sa Zuzana Tabačková venovala literárnemu výskumu so zameraním na imigrantských autorov. Zúčastnila sa na workshope o tvorbe vysokoškolských seminárov, ako aj na množstve stretnutí s profesormi a zamestnancami školy, ktorí sa vo svojom výskume zameriavajú na imigrantskú a postkoloniálnu literatúru, súčasnú americkú poéziu a kreatívne písanie. V rámci mobility taktiež navštívila Hemingwayovo rodisko v Oak Parku, ako aj Shakespearovské divadlo a Inštitút umenia v Chicagu. Dúfame, že návšteva Beloitu (prezývaného tiež „Bránou do Wisconsinu“) bude začiatkom ďalšej spolupráce medzi americkými odborníkmi v oblasti literatúry a Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre.

Autor textu: PhDr. Zuzana Tabačková, PhD., Katedra lingvodidaktiky a interkultúrnych štúdií, Pedagogická fakulta